Odlewnia

Odlewnia

Odlewy przemysłowe i artystyczne

Odlewy z żeliwa szarego

W naszej Odlewni wykonujemy odlewy żeliwne w dwóch technologiach formowania. Odlewy produkowane jednostkowo wykonywane są w technologii sztywnych mas samoutwardzalnych, a odlewy produkowane seryjnie w masach bentonitowych na linii formierskiej HSP-1.

Podstawowe parametry odlewów z żeliwa szarego:

odlewy jednostkowe odlewy seryjne
max masa – 1500 kg max masa – 25 kg
max wymiary – 2000 x 1500 x 1000 mm max wymiary – 580 x 450 x 300 mm

Odlewy z żeliwa sferoidalnego

W Odlewni GZUT wykorzystujemy nowoczesną, niezawodną metodę sferoidyzacji z zastosowaniem drutu rdzeniowego. Przeprowadzamy dokładną kontrolę parametrów procesu wytapiania i dajemy gwarancję pełnej zgodności własności mechanicznych odlewów z założonymi wymaganiami.

Podstawowe parametry odlewów z żeliwa sferoidalnego:

odlewy jednostkowe odlewy seryjne
max masa – 800 kg max masa – 25 kg
max wymiary – 2000 x 1500 x 1000 mm max wymiary – 580 x 450 x 300 mm

Odlewy z brązu

Pracownicy naszej Odlewni posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji odlewów brązowych o wysokich wymaganiach technicznych. Odlewy nasze stosowane są jako części pomp okrętowych i górniczych, korpusy zaworów oraz części maszyn różnego typu.

Podstawowe parametry odlewów brązowych:

odlewy jednostkowe odlewy seryjne
max masa – 600 kg max masa – 25 kg
max wymiary – 1000 x 700 x 500 mm max wymiary – 580 x 450 x 300 mm

Certyfikaty Towarzystw Klasyfikacyjnych

Współpraca z przemysłem morskim owocuje utrzymywaniem świadectw uznania towarzystw klasyfikacyjnych. Odlewnia GZUT posiada certyfikaty Towarzystw Okrętowych DNV, LR, NKK i BV dla odlewów z żeliwa szarego i sferoidalnego oraz certyfikaty DNV i BV dla odlewów z brązu. Ponadto od 2003 roku posiadamy certyfikat ISO 9001:2015 nadany przez PRS.

Odlewy ze staliwa

W Odlewni GZUT produkujemy odlewy staliwne jednostkowo w technologii sztywnych mas samoutwardzalnych. Na potrzeby naszych klientów wyspecjalizowaliśmy się w gatunkach wysokostopowych. Podstawowe rodzaje staliw to staliwa austenityczne, ferrytyczno – austenityczne (duplex) oraz martenzytyczne.

Podstawowe parametry odlewów ze staliwa:

  • max masa – 500 kg
  • max wymiary – 1000 x 1000 x 2000 mm

Usługi dodatkowe

Odlewnia GZUT oferuje następujące usługi:

  • obróbkę cieplną odlewów
  • malowanie gruntowe
  • wstępną obróbkę mechaniczną

Odlewy artystyczne

Odlewnia GZUT dysponuje doświadczoną kadrą i niezbędnym zapleczem technicznym umożliwiającym realizację nawet najśmielszych projektów z zakresu odlewów artystycznych i ozdób architektonicznych z brązu i żeliwa. Oferujemy drobne odlewy takie jak statuetki, medale, tablice pamiątkowe, jak również płaskorzeźby i rzeźby figuralne, w tym również monumentalne bez ograniczeń wymiarowych.

W powojennej historii firmy wykonaliśmy ponad 160 dużych odlewów pomnikowych. Największy z nich miał ponad 600 m2 powierzchni i ważył ponad 70 ton. Wykonujemy odlewy z modeli powierzonych przez klientów lub z modeli wykonanych u nas według dostarczonych projektów. Współpracujemy z uznanymi rzeźbiarzami i plastykami. Oferujemy krótkie terminy, kompleksowe usługi od projektu aż do montażu na placu budowy, oraz wysoką jakość i przystępne ceny.

Kontakt – GZUT Odlewnia Sp. z o.o.

44-100 Gliwice, ul. Robotnicza 2

tel. (+48 32) 338-15-61;

e-mail: odlewnia@gzut.pl